Wydarzenia - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 240

Pierwsza pomoc przedmedyczna

22 lutego 2022r. dwie kolejne klasy zostały przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tym razem uczniowie klas 7A i 7B uczyli się między innymi jak wezwać służby ratunkowe, jakie  informacje należy podać w trakcie rozmowy z dyspozytorem, jakie są kolejne ogniwa łańcucha przeżycia.

Konkurs na najładniejszą walentynkę

18 lutego 2022r. rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kartę walentynkową. Wszystkie pracy były bardzo kolorowe i pomysłowe, zrobione z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych. Spośród dziewiętnastu prac konkursowych Samorząd Szkolny, w drodze głosowania, wyłonił trzech zwycięzców.

Wspomnienia z akcji "Zima w mieście 2022"

W ramach „Zimy w mieście 2022” dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach rozwijających wszystkie zmysły.

Uczniowie brali udział w warsztatach sensorycznych i własnoręcznie zrobili ciastolinę i magiczne slime. Oczywiście nie mogło zabraknąć balu karnawałowego na który przygotowaliśmy maski, a muzyczny pociąg porwał wszystkich do żywiołowego tańca. Mieliśmy okazję również odwiedzić salę zabaw, na której nasi uczestnicy mogli odkrywać różne atrakcje i pokonywać rozmaite przeszkody.

Gościliśmy też Panią Katarzynę Kotkiewicz ze Zwierzęta dzieciom - pokazy zwierząt - warsztaty ze zwierzętami dla szkół, która zaprezentowała uczniom gady. Nie mogło się obyć bez zmagań kulinarnych - ręcznie wykonywaliśmy kolorowe lizaki. Dodatkową atrakcją były Warsztaty z ludowej obróbki lnu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie we wszystkie zajęcia. Do zobaczenia za rok.

Pomaganie jest fajne

W grudniu została w naszej szkole zorganizowana świąteczna zbiórka charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. Dziękujemy za tak duży odzew ze strony uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Udało nam się zebrać łącznie ponad 95 kg karmy dla zwierząt (48 kg karmy suchej, 44 kg karmy mokrej, ponad 3 kg przekąsek i smakołyków) oraz dużą ilość darów rzeczowych takich jak koce, ręczniki, narzuty, szelki, miski, piłki.

Z wizytą u Mistrza Canaletto

16 grudnia 2021 uczniowie klas: 4, 5, 6 i 7A odwiedzili Zamek Królewski, aby spojrzeć na Warszawę oczami słynnego malarza Bernarda Bellotto, znanego bardziej jako Canaletto. Dzięki jego obrazom uczniowie poznali życie i architekturę XVIII-wiecznej Warszawy. Zapoznali się z tajnikami pracy wielkiego mistrza, w szczególności działaniem camery obscura. Nie zabrakło również ciekawych opowieści z dworskiego życia z czasów panowania ostatniego króla, Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Lekcja wychowania fizycznego na kręgielni

Lekcja wf-u nie zawsze musi odbywać się na sali gimnastycznej, siłowni czy boisku. 2 grudnia 2021 pierwsza grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach ruchowych na kręgielni 7Club przy ul. Jagiellońskiej. Na początek szkolni sportowcy doskonalili technikę rzutu oraz celność, na kolejnych lekcjach będzie już gra o punkty.

Sekretariat:

LekcjaGodziny