XV Spartakiada „Z wiosną po zdrowie”

W dniach 28-30 maja nasi uczniowie uczestniczyli w XV Spartakiadzie „Z wiosną po zdrowie” w Lidzbarku. W programie, oprócz zmagań w oryginalnych i pomysłowych konkurencjach sportowych, znalazły się liczne atrakcje np.: koncert gitarowy, warsztaty bębniarskie, loty balonem, dyskoteka i wspólne grillowanie. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękne mazurskie krajobrazy i oddychać czystym, leśnym powietrzem. W tym roku w spartakiadzie wzięło udział 16 drużyn z różnych stron Polski. Nasza ekipa w składzie: Maciej L., Mateusz B., Mateusz S., Diony Ch-M., Jurek P., Grzegorz G. i dwie panie Anie wróciła z mnóstwem niezapomnianych wrażeń, nowymi znajomościami oraz super nagrodami. Serdecznie dziękujemy organizatorom: OREWNSPdP Działdowo i Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ZG w Działdowie za wspaniałą imprezę sportową. Chociaż nie planowaliśmy, przed wyjazdem udało nam się jeszcze wybrać na krótki spacer uliczkami Działdowa i zobaczyć zamek oraz zwiedzić Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego, w którym mieliśmy okazję przywdziać średniowieczne szaty.