Wizyta w NBP Centrum Pieniądza

11 grudnia 2019r. uczniowie klas ZTD i ZTE odwiedzili NBP Centrum Pieniądza Im. Sławomira S. Skrzypka. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „5 x pieniądz”. Było to pięć bardzo różnych opowieści o pieniądzach: skąd się wzięły, jak wyglądały dawniej, jakie wizerunki znajdują się na współczesnych polskich banknotach obiegowych oraz czy monety zawsze są okrągłe. Uczniowie na początku wędrówki po świecie pieniądza otrzymali książki z zadaniami, które w trakcie rozwiązywali. Dowiedzieli się, że wizerunki królów na polskich banknotach były rysowane najpierw ręcznie, a potem dopiero przetwarzane komputerowo. Widzieli najstarszą polską monetę, jaką jest denar Chrobrego. Uczniowie byli też w skarbcu, gdzie każdy mógł wziąć do ręki sztabkę złota. Nie wszystkim jednak udało się ją udźwignąć. Na koniec obserwowali z zachwytem i przyjemnością, jak rośnie góra pieniędzy. Niestety, gdy uczniowie wyciągali ręce, by wziąć choć jedną monetę, wszystko znikało.