Projekty klasowe

PROJEKTY REALIZOWANE W KLASIE 2 Aa  

  1. „Przyroda z klasą” – program objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej

 Uczniowie poznają prawa panujące w naturze oraz będą prowadzić proste obserwacje przyrodnicze, wykonywać doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski. Poznają wiele gatunków roślin i zwierząt, dowiedzą się, jak chronić przyrodę. Dzięki licznym grom dydaktycznym i zabawom ruchowym z łatwością przeprowadzimy ciekawe lekcje.

  • „Porcja pozytywnej energii” VI edycja – program edukacji żywieniowej

 Celem programu jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Projekt pomoże w przekazaniu dzieciom wiedzy na temat wartościowych produktów spożywczych, zdrowego odżywiania i tego jak może ono wpływać na funkcjonowanie naszego organizmu  

  1. „Gotowi do drogi” – program edukacji komunikacyjnej

Projekt przekazuje wiedzę i umiejętności zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Dzięki programowi najmłodsi uczniowie uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie tylko jako piesi, ale również rowerzyści czy pasażerowie. Posiadana wiedza i praktyczne umiejętności zmniejszą lęki i zagrożenia związane z samodzielnym poruszaniem się po drogach.  

  1. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” – ogólnopolski program edukacji stomatologicznej

Program powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Uczniowie dowiedzą się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.   

PROJEKTY REALIZOWANE W KLASACH 4, 4A, 5

  1. "Rycerze i ich zamki" - projekt historyczno-plastyczny

Projekt realizowany w I i II półroczu polegający na poznawaniu życia rycerza w czasie wojny i pokoju, jego uzbrojenia oraz budowy zamków. Projekt kładzie nacisk na samodzielną pracę podczas przygotowywania indywidualnych albumów i prac plastycznych.