Baza lokalowa - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 240

Świetlica

Świetlica szkolna jest integralną częścią naszej szkoły. Otwarta jest codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 – 17.00. Opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowani wychowawcy. Dzieci uczęszczające do świetlicy mają możliwość brania udziału w zajęciach: integracyjnych, plastycznych, ruchowych ogólnorowojowych, czytelniczych, technicznych i papieroplastycznych, zajęciach z wykorzystaniem środków audio-wizualnych. 

stołówka szkolna

Stołówka

Stołówka to jasne i przestronne pomieszczenie na parterze szkoły, w którym podawane są obiady gotowane na miejscu. Posiłki są jednodaniowe (zupa i zdrowa przekąska lub drugie danie), w cenie 4 zł dziennie, płatne na początku miesiąca. Każdy uczeń ma wyznaczone na stałe swoje miejsce przy stoliku. Obiady wydawane są w dwóch turach, dla dzieci młodszych i starszych. Po uzgodnieniu z Dyrekcją istnieje możliwość przygotowywania posiłków zgodnych z zaleceniami lekarza.

sala lekcyjna

Sale lekcyjne

Sale lekcyjne są przestronne i jasne, wyposażone z nowoczesne pomoce edukacyjne, w 5 z nich są zamontowane tablice interaktywne. Na drugim piętrze znajdują się sale lekcyjne dla uczniów klas I-III, które posiadają wyposażenie i meble dostosowane dla dzieci młodszych. W szkole znajdują się również odpowiednio wyposażone pracownie muzyki , techniki, arteterapii , biologii i przyrody.

pracownia komputerowa

Pracownie komputerowe

W szkole są dwie pracownie komputerowe, z których odbywają się zajęcia lekcyjne oraz pozalekcyjne dla dzieci świetlicowych. Jedna z pracowni znajdująca się na parterze to e-Pracownia Grochów wyposażona w najnowocześniejszy specjalistyczny sprzęt oraz oprogramowanie. W obu pracowniach zamontowane są rzutniki.

sala gimnastyczna

Sala gimnastyczna

Sala gimnastyczna to jasne i przestronne duże pomieszczenie, w którym odbywają się zajęcia wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Do dyspozycji uczniów jest certyfikowany sprzęt sportowy, umożliwiający prowadzenie różnorodnych form aktywności ruchowej. Przy sali gimnastycznej znajdują się przebieralnie dla dziewcząt i chłopców, toaleta oraz prysznice.

Siłownia

Przy sali gimnastycznej mieści się nowa, w pełni wyposażona siłownia, w której można ćwiczyć każdą partię ciała na nowym atlasie firmy Marbo Sport. Ponadto na siłowni znajduje się spinningowy rower magnetyczny, rower rekreacyjny, ergometr wioślarski, dwa orbitreki, przyrząd do masażu oraz worek bokserski wraz z rękawicami bokserskimi.

Gabinety logopedyczne

Specjaliści terapii mowy mają do dyspozycji 3 w pełni wyposażone gabinety. Jeden gabinet znajduje się na parterze budynku z oddzielnym wejściem, poczekalnią, łazienką i aneksem wypoczynkowym. Wyposażony jest w dwa stanowiska pracy dla dzieci młodszych i starszych. Dwa gabinety mieszczą się na II piętrze. Są widne i słoneczne. Znajdują się w nim stanowiska komputerowe, stanowisko do pracy przy lustrze oraz kącik sanitarny.

Sala SI

Sala Doświadczania Świata służy do prowadzenia stymulacji polisensorycznej pozwalającej na wielozmysłowe poznawanie. Wykorzystywana jest w pracy terapeutycznej i rewalidacyjnej z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, autystycznymi, z zaburzeniami emocji oraz we wczesnym wspomaganiu rozwoju.

pomieszczeni biblioteki

Biblioteka

Biblioteka służy przede wszystkim rozwijaniu aktywności poznawczej i czytelniczej uczniów oraz doskonaleniu warsztatu pracy nauczycieli. Nasz księgozbiór to nie tylko literatura piękna, ale także bogaty zestaw książek popularno – naukowych z których mogą korzystać również rodzice i opiekunowie naszych uczniów.

korytarz szkolny

Korytarze szkolne

W budynku szkolnym korytarze są jasne i przestronne. Na parterze prezentowane są osiągnięcia uczniów z formie wystaw czasowych oraz gabloty z pucharami, znajdują się również tablice informacyjne dla Rodziców.
Na korytarzu I piętra, wyposażonym w kanapy, stół do ping-ponga oraz ławeczki, przebywają głównie starsi uczniowie.

Szatnie szkolne

W 2017 roku szatnia szkolna przeszła generalny remont. Stare i metelowe boksy zastąpiono nowymi kolorowymi szafkami. Teraz każdy uczeń ma możliwość zostawienia swoich rzeczy we własnej szafce zamykanej na klucz.

Informacje kontaktowe

Godziny otwarcia


Sekretariat:
08:00 - 16:00

Świetlica szkolna
07:00 - 17:00

Dzwonki

LekcjaGodziny
1 08:00 - 08:45
2 08:50 - 09:35
3 09:40 - 10:25
4 10:30 - 11:15
5 11:30 - 12:15
6 12:30 - 13:15
7 13:25 - 14:10
8 14:15 - 15:00
9 15:05 - 15:50
Zamknij menu
Wróć na początek strony