Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

W piątek 7 czerwca 2019r. o godzinie 10:00 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, w ramach której uczniowie w całej Polsce, w tym samym czasie, czytali dla przyjemności – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Akcja miała na celu zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Nie zmuszamy ich, lecz motywujemy. Niech się przekonają, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami i gośćmi. Dlatego chcieliśmy dać każdej uczennicy i każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach – na zielonych terenach szkoły.
Organizatorem akcji jest wydawca miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a patronem honorowym Biblioteka Narodowa.