Lekki plecak mam, bo o swoje plecy dbam

Wraz z nadejściem października rozpoczął się Miesiąc Ważenia Tornistrów. We wtorek, 1 października 2019r. odbył się apel Małego Samorządu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Tornistra, na którym gościliśmy Panią Dyrektor. Na wstępie z prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się, w jaki sposób prawidłowo nosić plecak, co uczeń powinien mieć w plecaku, w jaki sposób właściwie zapakować przybory szkolne oraz jak powinien wyglądać szkolny plecak – być lekki, z usztywnianymi plecami oraz regulowanymi szelkami. Główną atrakcją była możliwość samodzielnego zważenia swojego tornistra. Na zakończenie spotkania uczniowie klas młodszych i zespołów terapeutycznych wykonali wspólną pracę plastyczną, przyklejając do plecaka symboliczne piórka. Tak oto powstał plakat, któremu przyświeca hasło: „Lekki plecak mam, bo o swoje plecy dbam!”.