Koncert „Po sąsiedzku” i projekt „MY TY WY”

W środę, 4 grudnia 2019r., odbył się kolejny koncert z cyklu „Po sąsiedzku”. Tym razem muzycy oktetu smyczkowego z Sinfonia Varsovia zaprezentowali nam utwory F. Mendelssohna i D. Szostakowicza.  Uczniowie mogli też obejrzeć i wysłuchać, jak postępowały prace przy projekcie kompozytorskim, w którym oprócz muzyków i kompozytorów z Sinfonii Varsovii brali udział nasi uczniowie z kl. 8: Magda, Kamil, Adrian i Kuba. Pod okiem p. Anety i p. Andrzeja tworzyli oni swoje motywy muzyczne, które potem kompozytor p. Piotr ubrał w odpowiednią formę i aranżację. Tak powstał utwór „prawie” symfoniczny pt. ” My Ty Wy”. W trakcie pracy twórczej powstał również hip hop, który został wykonany na forum szkoły z udziałem puzonisty i kontrabasisty. Całe spotkanie zwieńczyło wykonanie przez muzyków utworu „My Ty Wy”. Był wspaniały! Tego samego dnia wieczorem zabrzmiał on jeszcze raz na koncercie z cyklu „Sinfonia – kameralnie” i był gorąco oklaskiwany przez publiczność, tak samo, jak nasi obecni tam młodzi kompozytorzy.