Warsztaty taneczne w Serocku (2-6 października)

Ośmioosobowa grupa szkolnych tancerzy pod opieką pani Ani Arcichowskiej i Pani Ani Kruszyńskiej wzięła udział w projekcie dr Bożeny Jakubczak „W Mazowieckim Kręgu Tańca” współfinansowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie ARTBALE. W projekcie uczestniczyły 4 grupy: z Ostrołęki, Opactwa, Pułtuska i Warszawy. Pod okiem wspaniałych instruktorów uczniowie poznawali nowe techniki taneczne, uczyli się ekspresji ruchu, wyrażania emocji i doskonalili swoje umiejętności.
Oprócz codziennych kilkugodzinnych zajęć tanecznych odbywały się pokazy artystów oraz dyskoteki integracyjne. Wolne chwile spędzane na boisku, spacerach po okolicy, czy w basenie z piłeczkami pozwalały spożytkować nadmiar energii.
Dużym przeżyciem były prezentacje taneczne wszystkich grup na zakończenie projektu. Każda ekipa wystąpiła w trzech tańcach – nasi uczniowie zaprezentowali się w krakowiaku, flamenco i tańcu w kręgu – „Cygańska dziewczyna”.
Taką przygodę z tańcem chętnie byśmy powtórzyli.